Preloader Close
Alde Kimya

Tarihçe

ALDE Kimya 1978 yılında Ali Değişmez tarafından kendi öz sermayesiyle Adana’da kuruldu. Bu tarihten itibaren sanayimize hammadde tedarik eden ALDE Kimya yurtiçinden ve yurtdışından hammadde tedarik ederek Türkiye’de sanayinin gelişmesinde önemli rol almıştır.

Üretimiyle, gemi ve konteyner bazlı ithalatlarıyla Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip olan ALDE Kimya bacası tüten her sanayi kuruluşuna hizmet etmektedir. Birçok Dünya markasının global hammadde tedarikçisidir.

ALDE Kimya son yıllarda yaptığı yatırımlar ile üretim kapasitesini, terminal kapasitesini ve ürün çeşitliliğini arttırarak yatırımlarına hız vermektedir. Türkiye’nin 3 önemli bölgesinde varlığını sürdüren, yaklaşık tüm Türkiye’ye hizmet veren ALDE Kimya, 51.000 m kapalı alan deposu, 45.000 m tank kapasitesiyle ülkenin en önemli sanayi kuruluşlarından olmayı başarmıştır.

Eksiksiz sağladığı müşteri memnuniyeti çalışma gücüne her aşamada ilham vermektedir. Her sabah ilk günkü heyecanla yaşamın her alanında var olmaya devam edecektir.